Edukacja pacjenta z nadciśnieniem tętniczym

Pobierz

Bardzo dobre efekty w walce z nadciśnieniem przynosi zmiana trybu życia oraz środowiska w jakim żyjemy, dlatego warto pomyśleć w takiej sytuacji o .Termin edukacji: Edukacja jest prowadzona codziennie w gabinecie zabiegowym nr.. Krzysztof Narkiewicz Regionalne Centrum Nadciśnienia Tętniczego Katedra Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Akademii Medycznej w Gdańsku Gdańsk 2005Pacjent został skierowany do poradni nadciśnieniowej.. Niniejszy program powstał na podstawie wytycznych Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia.. Serdecznie zapraszamy pacjentów we wtorki w godzinach 12:00-14:00 lub w terminach ustalonych indywidualnie na szkolenie związane z prawidłowym wykonaniem pomiaru ciśnienia tętniczego.. Są to mieszkańcy miasta.. Cel do osiągnięcia poprzez prowadzenie edukacji.. Prowadząca edukację: mgr.. Anna Karczewska.. Opracował: lek.. U chorych z nadciśnieniem tętniczym podejmuje się wszelkie działania zapobiegające rozwojowi niepożądanych powikłań, wynikających z braku wiedzy na temat właściwego postępowania w chorobie.Osoby które wykryły u siebie nadciśnienie powinny jak najszybciej zgłosić się do lekarza ponieważ domowe sposoby walki z nadciśnieniem mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.. Zmodyfikowano leczenie farmakologiczne, zastosowano: perindopryl 4 mg 1 x dziennie oraz bisoprolol 5 mg 1 x dziennie; indapamid 1,5 mg 1 x dziennie, statynę i aspirynę..

Tętniczego (2015): Zasady postępowania w nadciśnieniu tętniczym - 2015 rok.

CELE:PROGRAM EDUKACYJNY DLA PACJENTÓW Z NADCIŚNIENIEM TĘTNICZYM.. W razie potrzeby edukację prowadzi również lekarz.. Tendencje światowe również nie są optymistyczne - dane epidemiologiczne z 2015 roku donoszą o ponad 1 miliardzie osób zmagających się z nadciśnieniem.Dzień edukacji pacjenta z nadciśnieniem tętniczym, godz. 18:00-21:00, Główny Partner Nurtu Edukacyjnego: Servier Pacjent z nadciśnieniem tętniczym prof. Krzysztof Narkiewicz, doc. Agnieszka Olszanecka 11 (parter), w gabinecie nr.32 na pierwszy piętrze oraz w domu pacjenta.. Dwie osoby podały w wywiadzie lekarskim występowanie nadciśnienia w rodzinie, dwie są otyłe; BMI wynosi u jednej 32, a u drugiej 36.Nadciśnienie tętnicze na ogół przez długi czas nie powoduje dolegliwości (czasem może powodować objawy, które trudno pacjentowi powiązać z nadciśnieniem, np. ból głowy lub łatwość męczenia się), rozwija się skrycie i po latach prowadzi do niekorzystnych zmian w sercu (np. zawału lub niewydolności serca ), mózgu ( udaru .Wpływ edukacji pacjentów z nadciśnieniem tętniczym na kontrolę ciśnienia tętniczego..

Pacjentowi zaproponowano udział w szkoleniu dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.EDUKACJA PACJENTÓW Z NADCIŚNIENIEM TĘTNICZYM.

Michał Jędrzejek, lek.Edukacja zdrowotna to złożony proces, w trakcie którego ludzie uczą się, jak powinni dbać o zdrowie swoje i innych.. EDUKACJA PACJENTÓW Z NADCIŚNIENIEM TĘTNICZYM Prowadzący edukację: W Przychodni NZOZ "Nowy Dwór" edukację prowadzą wszystkie pielęgniarki POZ. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania związane z nadciśnieniem.Wyniki całkowicie obnażyły skalę problemu - ponad 10,5 miliona osób dotkniętych nadciśnieniem tętniczym w Polsce.. Anna Karczewska CELE: - uzyskanie lepszej kontroli ciśnienia tętniczego, - możliwość stosowania mniejszej liczby leków lub zmniejszenie ich dawek, - zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań sercowo-naczyniowych - uświadomienie istoty choroby, ryzyka jej powikłań, oraz zasad monitorowania TERMIN .WSKAZÓWKI DLA PACJENTA Z NADCIŚNIENIEM TĘTNICZYM Nadciśnienie tętnicze to jeden z głównych czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego..

Edukowani pacjenci: Odbiorca: wszyscy pacjenci zdeklarowani do Przychodni "Nowy Dwór" Edukacja pacjentów z nadciśnieniemEDUKACJA PACJENTÓW Z NADCIŚNIENIEM TĘTNICZYM.

Edukacja ma poprawić efektywność procesu leczniczego prowa-dzonego przez personel medyczny, przez co zmieni się na korzyść jakość życia tych pacjentów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt