Skały i surowce mineralne klasa 7 test

Pobierz

Typ materiału: Lekcja z Epodręcznika.. Poziom gimnazjum/liceum.. Dodaj go jako pierwszy!. Surowce mineralne- miejsce wydobycia Połącz w pary.. Polska jest krajem dosyć zasobnym w surowce mineralne.. Bogactwa naturalne: - odnawialne np. woda, las, wiatr - nieodnawialne np. surowce mineralne; Surowce mineralne to skały różnego wieku i pochodzenia, które są wydobywane, przetwarzane i wykorzystywane przez człowieka.. Surowce mineralne i ich wykorzystanie.. Które z surowców mineralnych wydobywa się w KGHM: answer choices .. Projekt JAK WYHODOWAĆ KRYSZTAŁY I DO CZEGO WYKORZYSTUJE SIĘ SUROWCE MINERALNE W POLSCE.. Grafonotka - wydobycie surowców mineralnych oraz ich zastosowanie.. Rysunek z opisami.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. Pobierz.. Stopień twardości Nazwa minerału Wzór Wzorzec skali technicznej 1 Talk Mg 3 (OH) 2 Si 4 O 10 paznokieć (2,5), drewno .. substancji mineralnej,Skały to duże skupiska minerałów jednorodnych lub różnorodnych.. Jest też uzależniona od warunków atmosferycznych.. Znaczenie gospodarcze surowców mineralnych 0 20 fiszek radko76.surowce mineralne (węgiel kamienny, ropa naftowa, ruda żelaza i inne).. Zawiera nieodpowiednie treści?. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Skomentuj.. krzemu i wanadu.. i minerały.. W Polsce obecnie wydobywa się tak węgiel brunatny, surowce skalne (np. wapienie, granity itp.), okruchowe (..

Skały i surowce mineralne w Polsce.

Wyżyny śląskie.. Udostępnij.. Występują one w tych .7 4 Regularny 3, 3L , 4L 6L2, 9P, C halit, piryt kwarc plagioklazy ortoklaz, łyszczyki .. Skały i surowce mineralne , 1. powierzchni.. Minerały wchodzą w skład skał; skład mineralny danej skały decyduje o jej rodzaju i cechach.. Minerały różnią się od siebie licznymi cechami: postacią krystaliczną,barwą, połyskiem, przezroczystością, twardością, łupliwością,spójnością, gęstością, a także twardością.. Minerały i skały od tysięcy lat są wykorzystywane przez ludzkość.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Prezentacja przedstawia podział tych skał oraz kilka informacji o minerałach występujących w skorupie ziemskiej.. rudy miedzi.. Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne.Sprawdzian klasa 7- skały i ukszt.. Skały .. Polska posiada większe zasoby gazu ziemnego.. wg Mrybczynska.. Quiz w Poczekalni.. Klasa 3 Surowce mineralne w Polsce Połącz w pary.. Minerały tworzące skałę to minerały skałotwórcze.. Poprzedni.. Stanowią podstawowy składnik litosfery.. Główne zagadnienia to, gdzie występują, ich wykorzystanie.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. bglowiszyn_76073.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy..

Skały i surowce mineralne .

Wyślij zgłoszenie.. wg U13806862.Quiz geograficzny klasa 7 r.1 temat 6 "Skały i surowce mineralne" Rysunek z opisami wg Felipe7kaczorow Klasa 7 Klasa 8 Gimnazjum Dorośli Liceum Technikum Geografia TestTest: Skały i surowce mineralne Skały, surowce i minerały, które występuje na terenie Polski oraz górnictwo.. Surowce mineralne w Polsce - test, test z geografii .. Test: Skały i surowce mineralne Skały, surowce i minerały, które występuje na terenie Polski oraz górnictwo.. Skałą magmową nie jest: KLASA 7 7.2.6 Skały i surowce mineralne DRAFT.. Surowce mineralne od wieków były pozyskiwane przez człowieka i wykorzystywane do rozmaitych celów.Surowce mineralne: Nasz kraj jest bardzo zasobny w surowce mineralne.….. Skale twardości.. Ziemia zbudowana jest z różnego rodzaju skał, a skała, jak wiadomo, to naturalny zespół minerałów.. Następny.. węgiel brunatny.. Główne zagadnienia to, gdzie występują, ich wykorzystanie.Rozpocznij test.. Zastosowanie znajdują także w przemyśle przetwórczym, np. rudy metali w hutnictwie czy siarka w przemyśle chemicznym.Surowce mineralne w PolsceGrafonotka - Skały Polski i podział surowców mineralnych.. Środowisko przyrodnicze Polski , Klasa 7 Nowa edycja , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 .Surowce mineralne na terenie Polski..

Skały i surowce mineralne.

Podstawowe informacje o występowaniu, historii, ciekawostki.1,1%.. KLASA 7 7.2.6 Skały i surowce mineralne DRAFT.. Minerał to pierwiastek lub związek chemiczny o określonym składzie chemicznym i właściwościach fizycznych powstały wskutek działania procesów geologicznych.. Zobacz .Eduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Ze względu na miejsce powstania skały magmowe dzielimy na powierzchniowe i głębinowe głębinowe i wewnętrzne wylewne i głębinowe: 7.. Człowiek wykorzystuje je do różnych celów gospodarczych, np. jako paliwo czy materiał budowlany.. Dowiedz się, gdzie w Polsce występują surowce mineralne.3.. Pojezierza.Test sprawdzający- surowce mineralne.. Wprowadzenie Film Interaktywne ćwiczenia multimedialne Podsumowanie Słowniczek Dla nauczyciela.Start studying Geografia 7 klasa.. 13.Geografia klasa VII Zapisz w zeszycie Lekcja Temat: Surowce mineralne w Polsce.. wykorzystanie gospodarcze, w sposób umowny (ze względu na fakt,Surowiec mineralny - wydobyta ze złoża kopalina użyteczna .Przeanalizuj zasoby i wydobycie w 2018 roku najważniejszych surowców mineralnych w Polsce.. Korzystając z mapy, napisz, jakie surowce mineralne.. Surowce mineralne dzielą się na cztery .Minerały i skały.. Surowce dzielimy ze względu na sposób ich wykorzystania:geografia | Surowce mineralne PolSki II etap nauczania 5 SP klasa 7 8..

Surowce mineralne.

Polecenie 3.. 2) Jądro Ziemi zbudowane jest z: tlenu i azotu.Skały magmowe powstają w wyniku krzepnięcia magmy lub lawy sedymentacji magmy lub lawy erozji magmy lub lawy: 6. marbob123 1 miesiąc temu.. 1) Skorupa ziemska zbudowana jest z : krzemu i glinu.. Skały to naturalne zespoły minerałów .khailaisha / procenty klasa 7 sprawdzian gwo.pdf.. Poznaj jakie surowce mineralne występują w Polsce.. siarka

rudy miedzi

Klasa 7 Klasa 8 Gimnazjum Liceum Technikum Geografia.. 0 Obserwuj autora Zobacz profil .. Za każde pytanie możesz uzyskać 1p.. W każdej z grup surowców mamy przynajmniej po kilka bogactw: • surowce energetyczne - węgiel kamienny i węgiel brunatny oraz gaz ziemny, a także w mniejszym stopniu ropa naftowa;Skały to naturalne zespoły minerałów powstałe w wyniku określonych procesów geologicznych.. skały i minerały wykorzystywane przez człowieka w różnych dziedzinach życia.Lekcja 11.. Podsumowanie wiadomości z działu I-część I.. Miejsce występowania Miedzi to: Niziny śląskie.. Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.Temat 3.. 0 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Surowce mineralne Surowce mineralne to skały wydobywane spod ziemi lub pozyskiwane na powierzchni.. Skałą magmową wylewną jest .surowce mineralne.. Na tej lekcji nauczę się opisywać podział surowców mineralnych oraz wskazywać obszary występowania najważniejszych surowców mineralnych w Polsce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt