O dwunastu miesiącach test

Pobierz

Klasa 2 Polski.. w zegarze.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Prawda czy fałsz?. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. Miała córkę i miała pasierbicę.. Polskie miasta w baśniach i legendach, Barbara Tylicka (Lektury - scenariusze zajęć, s. 5) 2.. Dlaczego macocha nie lubiła pasierbicy?. Za każdą poprawną pełną odpowiedź uzyskujesz 1 pkt.. Sortowanie według grup.. w skrzyni.. Pasierbica zawsze miała główkę gładko przyczesaną, liczko umyte, sukienkę, choć biedniutką, ale czytstą.. Jan Brzechwa - wiersze ze zbioru Brzechwa dzieciom; 15. wg Rlepieszkiewicz.. Służy do dzisiaj dwunastu Miesiącom i jest jej tam dobrze- wierzcie mi na słowo!. Pasierbica była dobra, a córka była dokucznica.. Kto pomógł dziewczynce?. Klasa 4 Polski.. test - Baśń o 12 Miesiącach Test.Posłuchaj innych baśni/bajek: dodajemy nowe!link do wsparcia kanału na tipply do odcinka z propozycjami widzów dwunastu Miesiącach - J. Porazińska 1 Etap: I O dwunastu Miesiącach - J. Porazińska Była w chacie gospodyni.. wg Renataszubert12.. Q.Rozwiąż test: Bajka o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła: Stanisław Lem: Rozwiąż test: Bajka o królu Murdasie: Stanisław Lem: Rozwiąż test: Ziele na kraterze: Melchior Wańkowicz: Rozwiąż test: Lektury według autora.. Janiny Porazińskiej.. Klasa 3 Nauczanie zintegrowane Polski.. a) Miała przynieść fiołki..

Baśń o 12 miesiącach DRAFT.

Po co macocha wysyłała dziewczynę do lasu?. Klasa 4 Polski,,Baśń tęczowa"-związki wyrazowe Połącz w pary.. Karta pracy nr 1, O krakowskich psach i kleparskich kotach.. 4) Z jakim innym miesiącem zamienił się grudzień, żeby dziewczynka mogła nazbierać fiołków.. w dziupli.. O tym, jak Julian Tuwim został poetą, Agnieszka Frączek (Lektury - scenariusze zajęć, s. 10) 3.TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY; .. Barbara Tylicka O krakowskich psach i kleparskich kotach.. a) z kwietniem b) z majem c) z październikiem 5) Co kazała przynieść dziewczynce macocha za drugim razem?. Klasa 3 Polski.. Darosława wysłała pasierbicę do lasu: a) po fiołki b) po węgiel c) po wodę 3) 3.. Pasierbica była dobra, a córka była dokucznica.. Hans Christian Andersen - Baśnie (do wyboru); 14.. Baśń czy legenda?. A sierotka?. Niech teraz macocha kupuje za sieroce talary i krowy, i woły,niech powiększa gospodarkę!. Córka była roztargana, często nieumyta, a jak jej się spódniczka ubłociła, toJan 10, 20221.. Zerówka.. A matka czeka /Wychodzi matka/ i wygląda córki, która nie wraca i nigdy nie wróci.. wg Iostrowska.. Plan wydarzeń w baśni "O dwunastu miesiącach" Ustawianie w kolejności.. test - Baśń o 12 Miesiącach Test.. Gospodyni miała: a) 2 córki b) córkę i pasierbicę c) syna i córkę 2) 2.. Janina Porazińska "O dwunastu miesiącach .Quizy miesiące - sprawdź największą bazę quizów o tematyce miesiące..

Baśń" O dwunastu miesiącach" Koło fortuny.

Klasa 3 Polski.1 O dwunastu miesiącach Janina Porazińska Była w chacie gospodyni.. Możesz uzyskać następującą ilość punktów:Wielki test znajomości baśni DRAFT.. Karta pracy nr 2, Rany Julek!. Co się stało ze złą córką?. agawykowska_41643.. Baśń o 12 miesiącach DRAFT.. wg Kmierzynska1.. Hans Christian Andersen: Jan Brzechwa: George Gordon Byron: Albert Camus:Zagadki o miesiącach Odkryj karty.. b) W grudniu miała nazbierać fiołków.. Córka była roztargana, częstoBaśń o dwunastu miesiącach, Joanna PorazińskaBaśń o dwunastu miesiącach Test.. Polskie miasta w baśniach i legendach; 13.. Quiz z działu miesiące czeka na Ciebie!W końcu zmęczona kładzie się i zasypia.. /Wychodzi/ KURTYNA* klasy czwarte - Baśnie słuchane, czytane w książkach i w Internecie: Kopciuszek - francuska, Królewna Śnieżka - niemiecka, Kwiat paproci - baśń polska, O dwunastu miesiącach - baśń słowacka, Księżniczka na ziarnku grochu - baśń duńska, Tam Lin - baśń szkocka, Zaczarowana studnia - baśń perska.. Opowiada o tym, że dobre serce zawsze zostanie nagrodzone, a złośliwość i lenistwo czeka zasłużo.Baśń "O dwunastu miesiącach" plan wydarzeń Ustawianie w kolejności.. Pasierbica zawsze miała główkę gładko przyczesaną, liczko umyte, sukienkę, choć biedniutką, ale czytstą.. - Sprawdzamy znajomości lektury Bohaterowie bajek - Definiujemy słowa Dalsze losy bohaterów - Dłuższa wypowiedź pisemnaZapraszamy do wysłuchania baśni pt. "O dwunastu miesiącach"..

Baśń o 12 miesiącach - quiz - Test.

Gdzie schowało się jedno koźlątko z baśni "O wilku i siedmiu koźlątkach"?. macocha martwiła się o pasierbicę .Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o tekst baśni "O dwunastu Miesiącach" w oprac.. Miała córkę i miała pasierbicę.. Kim byli chłopcy, których dziewczyna spotkała w lesie?a) Miała w grudniu nazbierać w lesie miodu.. Baśń" O dwunastu miesiącach" Koło fortuny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt