Zakończenie i wojny światowej prezentacja

Pobierz

Dziś dobrnęliśmy do końca rozdziału o największym konflikcie zbrojnym wszech czasów.. Około 35 mln odniosło rany.. Nieograniczona wojna podwodna 3.. Wojna na Bałkanach i we Włoszech 2.. Jeszcze w 1933 r. powstały "Tymczasowa instrukcja zwalczania broni pancernej przez.. zatopienie przez Niemców statku pasażerskiego Lusitania spowodowało przystąpienie USA do wojny po stronie Ententy .Plik zakończenie i wojny światowej prezentacja.pdf na koncie użytkownika springbear1 • Data dodania: 14 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.5.. Zamachu dokonał Gawriło Princip z organizacji "Czarna Ręka" wspieranej przez wywiad serbski.. Ofensywa Niemiecka na zachodzie.. W latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku była określana mianem "wielka wojna".. Wojna ta była największym zbrojnym konfliktem od .Na długo przed wybuchem II wojny światowej w Wojsku Polskim obowiązywało szereg wytycznych regulujących sposoby walki z czołgami.. Zamieszczam materiały do podręcznika Wydawnictwa Nowa Era.. Zakończenie działań bojowych.. Skutki wojny 1917- przystapienie Grecji do wojny po stronie Ententy Wojna we Włoszech Włochy zmieniają front i zostaja1.. Zabójstwo w Sarajewie i początek I wojny światowej 28 czerwca 1914 r. w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) został zaatakowany następca tronu Austro - Węgier Franciszek Ferdynand z małżonką..

Zakończenie I wojny światowej 1.

"Poznać przeszłość.Wiek XX" - autorzy Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow.. Skutki Wojny.. Walki toczyły się praktycznie na terenie całej Europy, a także w Azji i Afryce.. II Wojną Światową określamy największy konflikt w historii Świata, mający miejsce od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku.. Historia - notatki z lekcji.. I wojna światowa, nazywana początkowo Wielką Wojną, była pierwszym konfliktem zbrojnym, który objął swoim zasięgiem tak wiele państw.. Niemcy poprosiły o wstrzymanie ognia 3 października 1918.II wojna światowa przyczyny wybuchu wojny dojście Adolfa Hitlera do władzy marzenia Hitlera o budowie niemieckiego imperium - Trzeciej Rzeszy dążenie Hitlera do rewizji postanowień traktatu wersalskiego STRONY KONFLIKTU Państwa osi: Niemcy, Japonia, Włochy oraz państwa satelitarne (Rumunia, Słowacja, Węgry, Bułgaria) Państwa sprzymierzone: Anglia, Francja, Polska, Stany .Szybki kontakt..

w wyniku II wojny światowej.GG .

Zatopienie przez Niemców statku pasażerskiego Lusitania spowodowało przystąpienie USA do wojny po stronie Ententy.I wojna światowa - Wielka Wojna Konflikt zbrojny, w którym wzięły udział ï ï państwa na przełomie lat í õ í ð-1918 różniący się znacznie od tych mających miejsce w przeszłości.. Rozejm i pokój 5.. Podpisanie rozejmu w Compiègnew 1918r.. 8 maja 1945 r. wszedł w życie podpisany dzień wcześniej akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy Niemieckiej.. Straty żołnierzy poniesione.. (marszałek Ferdynand Foch drugi z prawej)Zakończenie I wojny światowej.. I LO Poziom Podstawowy - Nowa Era.. Na stronie tej znajdą się: prezntacje, podsumowania, notatki czy wykłady - jednym .I wojna światowa - największy konflikt zbrojny na świecie od czasów wojen napoleońskich.. 1.Na mocy ustaleń dwustronnych rozmów przy tzw. Okrągłym Stole 4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze wolne wybory w Polsce od zakończenia II wojny światowej.. Jak sama nazwa wskazuje wojna ta objęła swym zasięgiem niemal całą kulę ziemską.Główna bitwa początkowego okresu wojny między Niemcami a ZSRR, trwająca od października 1941 do stycznia 1942, która zakładała zdobycie stolicy ZSRR..

Przystąpienie USA do wojny 4.

Stare Liceum.. Była toczona między państwami centralnymi (Niemcy, Austro-Węgry, Turcja i Bułgaria) a Ententą (Wielka Brytania, Francja, Serbia, Rosja i Japonia, a później także Włochy i Stany Zjednoczone).. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z tematem.. I wojna światowa I wojna światowa nazywana "wielką wojną" - konflikt zbrojny trwający od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą czyli Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) .DZIAŁANIA WOJENNE MAJĄCE WPŁYW NA REZULTAT I WOJNY ŚWIATOWEJ: W 1916 roku na froncie zachodnim od lutego do czerwca toczyła się bitwa pod Verdun.Niemcy chcieli wykrwawić armię francuską, która właściwie nie posiadała rezerw, Francuzi nie dali się jednak wciągnąć w ten plan i nie rzucono tam głównych rezerw.Prezentacja wykonana przez Sergiusza Żełobowskiego, Karola Kobiałkę i Piotra Muchę.. Komuniści zgodzili się na dopuszczenie do wolnego głosowania 35% mandatów sejmowych i 100% mandatów senackich.WSTĘP I wojna światowa była konfliktem zbrojnym mającym miejsce od 28 lipca 1914 - 11 listopada 1918 roku, pomiędzy Ententą , w której w skład wchodziła Wielką Brytania, Francja, Rosja, Serbia, Japonia oraz Włochy od 1915 i Stany zjednoczone od 1917 a Państwami centralnymi czyli Austro-Węgrami, Niemcami, Turcją i Bułgarią..

28 czerwca ...Klasa_8b - "Koniec II wojny światowej".

Historia - Nowa podstawa programowa.. W trakcie działań na różnych frontach II wojny światowej zginęło od 15 do 19 mln żołnierzy, 3 mln uznano za zaginionych.. W czasie I wojny światowej obiecywali to władcy wszystkich trzech państw zaborczych, próbując przekonać Polaków do walki w szeregach swoich armii.Jak doszło do Rozejmu w Compiegne w listopadzie 1918 roku , oraz jak czynniki które doprowadziły do rozejmu i sam rozejm wpłynęły na dalszy bieg historii .Bilans strat ludności: żołnierze i cywile.. A dla chętnych tradycyjnie kilka linków rozszerzających zdobytą wiedzę.. Zawieszenie broni podpisano w wagonie kolejowym z udziałem Ferdynanda Focha Naczelnego Wodza wszystkich sił Sprzymierzonych.. Proszę pamiętać, że obowiązuje Was zarówno treść podręcznika jak i treści przekazywane przez nauczyciela podczas lekcji.8 maja 1945 r. - zakończenie II wojny światowej (spot) Największy konflikt w dziejach ludzkości dobiegł końca.. 23 lipca 1914 r.Dziękujemy za uwage !. Uważana jest za jedną z najważniejszych operacji strategicznych II wojny światowej.W czasie I wojny światowej walki toczyły się nie tylko na froncie wschodnim i zachodnim lecz także na Bałkanach i we Włoszech.Nie rozstrzygnięta bitwa jutlandzka uświadomiła Niemcom konieczność rozbudowy floty podwodnej i ogłoszenie nieograniczonej wojny podwodnej.. Mają one Wam pomóc, ale nie zwalniają z obowiązku notowania czy czytania podręcznika.. Poznasz także historię przejmowania władzy przez polskich komunistów oraz co się stało .I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .I wojna światowa Rok 1914, kończący okres pokoju w Europie, dla Polaków stał się zarówno początkiem krwawej wojny, jak i szansą na powstanie niepodległego państwa.. Zamieściłam tu krótkie notatki z lekcji.. W konflikt zaangażowanych było 61 państw..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt