Quo vadis - test z odpowiedziami

Pobierz

Przygotuj Rzutnik podłączony do komputera, ekran.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Zadania i testy z języka polskiego na egzamin ósmoklasisty.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Naprawdę miała na imię Kallina.9.. została ofiarowana jako zakładniczka 4.Oct 12, 2021May 24, 2021Quo Vadis.. .Średnia ocena.. Wskaż najważniejsze wydarzenia w powieści "Quo vadis": A) pożar Rzymu, więzienie chrześcijan, miłość Marka i Ligiib) w Neapolu.. d) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego.Temat: Zebranie wiadomości nt. lektury "Quo vadis" Proszę rozwiązać test (załącznik).. !Krótki opis Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.. romans Petroniusza i EuniceTest Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Co chciał uczynić z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedział się, że ten kazał Ususowi zamordować Glaukosa.. Dokąd wracasz?. Quo Vadis - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Quo Vadis.. Petroniusz na końcu tej powieści historyczne Nawraca się Nie nawraca się Czy Ursus zabił jakiegoś człowieka?. Ilość pytań: 28 Rozwiązywany: 550581 razy.. Cele praktykiQuo Vadis - Quiz - Test 1) "Quo vadis" to a) Liryka b) Dramat c) Epika 2) Dlaczego Winicjusz przeszedł na chrześcijaństwo?.

Nie.Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Pytanie 1 /16.. Wymień czterech pierwszoplanowych bohaterów powieści "Quo vadis".. a) ponieważ chciał zdobyć serce Ligii b) ponieważ chciał zrobić na złość Neronowi c) ponieważ po spotkaniu z św. Piotrem sam chciał się nawrócić d) został zmuszony przez Petroniusza 3) Dlaczego Poppea oskarżyła Ligię o czary?Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. Dokąd wracasz, panie?. HENRYK SIENKIEWICZ, QUO VADIS Zadanie 1.. Poleć go na FB.. Quo vadis - test PDFPlik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. "Dokąd idziesz?". Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6. antycznym Rzymie starożytnej Grecji Egipcie faraonów Kim dla Marka był Petroniusz?. W jaki sposób Ligia znalazła się w Rzymie?. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 23 marca 2020 (dzień 6).mam lekturę tą teraz, a z testu sprawdzenia wiadomości o lekturze czy coś dostałam najpierw 5- chyba potem 2-Mam podzielone to gówno na 3 części, (jedna część:) od I rozdziału do XIV, (druga część:) od XV rozdziału do XXIX, (trzecia od XXX rozdziału do końca..

Kto jest głównym bohaterem Quo vadis?

Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Przerwij test.. Dokąd zmierzasz?. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.a) miłość Winicjusza i Ligii b) prześladowania chrześcijan c) prześladowanie pogan 12) Bogate pałace, życie bogate, wykwintne jedzenia to świat .. a) pogan, patrycjuszy b) chrześcijan 13) Winicjusz początkowo chciał Ligię jako.. Czy Marek Winicjusz był postacią historyczną?. W którym wieku działa się akcja książki?. Rozwiąż test Powiązane z testem z Quo Vadis Quo Vadis - test znajomości lektury Test znajomości lektury Quo Vadis.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Quo Vadis Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript!2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 2 Skomentuj 15 Super!. Pytania i odpowiedzi do lektury Quo Vadis ( 37) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Quo Vadis, które mogą Ci się przydać do powtórki.. W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Nie wiem po co to piszeSprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Quo Vadis, test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza..

2 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.

Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.. Rozwiązanie.. b) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. ojcem nieznajomym wujem Piękna niewolnica zakochana w Petroniuszu to: Eunice Chryzotemis Akte Co oznacza tytuł, "Quo vadis"?. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. "Quo vadis" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!. Odszukaj w powieści "Quo vadis" postaci pierwszoplanowe: A) święty Piotr ,Paweł z Tarsu, święta Kinga B) Stasia Bozowska, aptekarz, Paweł Obarecki C) Ursus, Poppea, Pomponia D) Petroniusz, Marek, Ligia 10.. Powtórka z polskiego - Quo vadis Henryka Sienkiewicza.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.,,Quo vadis" znaczy tyle, co.. Dokąd zmierzasz, sługo?. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Nero Chrystus Marek Winicujusz Ligia Petroniusz 3.. Ilość pytań: 13 Rozwiązywany: 19283 razy.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. Archiwum; Spodobał Ci się nasz serwis?. Pobrań.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania..

... Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Kto jest rzymskim cezarem w trakcie wydarzeń powieści?. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. I wiek p.n.e. I wiek n. e. II wiek n. e. na przełomie 0 i I wieku II wiek p.n.e. 2.. "Miasto grzechu" Kim była Ligia Kallina?. Strona główna; Gimnazjum; Klasa III; Język polski; Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. RzymiankąNajbardziej kompletny test z lektury Quo Vadis jaki znajdziesz w sieci.. W czterech zdaniach opisz zachowanie Chilona w czasie igrzysk.. Jaki jest główny wątek dzieła?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. 2 pkt Glównym kryterium podzialu šwiata przedstawionego w powiešci Quo vadis Henryka Sien- kiewicza jest wyznanie religijne bohaterów.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Dokąd zmierzasz, panie?. rodzaj testów: zadania i rozwiązania.. Opisz kto i w jaki sposób uratował Ligię na arenie.Test z odpowiedziami Powtorzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyswietl pytaniaTest wiedzy z Quo Vadis" .. Zaznacz poprawna odpowiedz, aby przejsc do nastepnego pytania.Sprawdzian wiadomości z "Quo vadis" Grupa 1 1. a) sprzątaczkę b) kelnerkę c) kochankę d) kochał ją od samego początku!. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. c) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt