Akademia pana kleksa sprawdzian z lektury

Pobierz

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W zadaniu drugim należy uzupełnić zgromadzonymi w ramce zwrotami tekst z lukami.. Sprawdź jak dobrze znasz treść książki.. Jak miał na imię Pan Kleks ?. Po długiej rozmowie pan Kleks wskazał na Adasia i Andrzeja , wyjaśniając, że jego rozmówca przyszedł z bajki o śpiącej królewnie i siedmiu braciach.Katalog Anetta Michałowska, 2013-04-10 Goryń Język polski, Różne Sprawdzian po omówieniu lektury Akademia pana Kleksa kl. IVZ czasem Adaś zaczął tęsknić za Akademią Pana Kleksa.. Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa.Zobacz, ile pamietasz z dziecinstwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiaz nasz quiz!Akademia pana Kleksa - test z lektury.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Przez kogo budzeni są uczniowie w Akademii?Akademia pana Kleksa | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • test.. Wszyscy uczniowie byli ciekawi, w jakiej sprawie przyszedł nieznajomy.. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci.. 1. Podaj imię i nazwisko autora książki pt. "Akademia pana Kleksa"..

"Akademia pana Kleksa" - sprawdzian z lektury.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Quiz w Poczekalni.. Bardzo polecam!. Po kilku godzinach lotu dotarł z Mateuszem do Akademii.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Akademia pana KleksaQuiz: Akademia pana Kleksa - test znajomości lektury Test ze znajomości lektury szkolnej Jana Brzechwy pod tytułem "Akademia pana Kleksa".. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 88%.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Udostępnij.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Akademia pana KleksaAkademia pana Kleksa - test z lektury.. Jesli chcesz usunac testy, ktore opublikowales (lub testy, ktore uwazasz za niewlasciwe), skontaktuj sie z nami.test z lektury pt.''Akademia Pana Pamiętaj nie używaj ołówka ze ściągą bo nauczyciel zna ten trick i dostaniesz pałę .. Rozwiąż test z lektury i sprawdź!1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) Ogółem w akademii uczyło się a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch c) dwudziestu czterech d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4) Pan Kleks .Play this game to review Education..

Sprawdź się na tym sprawdzianie .

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.. Jak dobrze pamiętasz przygody Pana Kleksa i jego podopiecznych?. Zawiera nieodpowiednie treści?. doggyster 3 lata temu.. Test: W śnie o siedmiu szklankach Adaś w szklankę nie złapał: .. otwierał bramę Akademii b) otwierał sekrety pana Kleksa c) otwierał bajkę o Królowej Żabce d) otwierał wszystkie drzwi RozwiązaniePlik Sprawdzian z treści lektury Akademia Pana Kleksa test.doc na koncie użytkownika lucynabakula • folder Lektury kl. 4 • Data dodania: 11 lip 2011Plik AKADEMIA PANA KLEKSA PYTANIA.doc na koncie użytkownika junaczka • folder Lektury kl. 4 • Data dodania: 9 lut 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Innego dnia w Akademii zjawił się jakiś obcy mężczyzna i kazał zaprowadzić się do pana Kleksa.. a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy .Najbardziej kompletny test z lektury Akademia pana Kleksa jaki znajdziesz w sieci.. A może miałeś go nawet dzisiaj ..

Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.

Skomentuj.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kim był Mateusz, zanim został szpakiem?. Ile lat ma Adam Niezgódka?. Pan Kleks miał na imię Ambroży.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia Pana Kleksa?. Obiecał wtedy panu Kleksowi, że już nigdy nie będzie latał.Co ciekawe, utwór "Akademia pana Kleksa" jest złożony z kilku baśni.. Wyślij zgłoszenie .1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Lista pytań z lektury Akademia pana Kleksa.. Pytania z treści lektury dla 4 klasy szkoły podstawowej.Test ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. #lektury #dladzieci.test z lektury pt.''Akademia Pana Kleksa'' test dla klas IV zapraszam wszystkich tych, co są z klasy IV :)Sprawdzian zaplanowany został jako podsumowanie omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" w klasie IV, sprawdza znajomość tekstu oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem..

Autorem "Akademii Pana Kleksa" jest: Akademia Pana Kleksa - sprawdzian z lektury DRAFT.

Kto opowiada o wydarzeniach i w której osobie?. Sprawdzian w .1.. Jeszcze jedna cecha różni książkę J. Brzechwy od pozostałych baśni - przewaga pogodnego, radosnego nastroju, spora dawka humoru.Wydanie Akademii Pana Kleksa kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Akademia Pana Kleksa .Sprawdzian dotyczy lektury "Akademia pana Kleksa" i składa się z pięciu pytań, a właściwie zadań, z którymi uczniowie muszą się zmierzyć.. W co przemienia się pan Kleks na końcu książki?. Kto mógł uczyć się w Akademii ?. W akademii mogli uczyć się chłopcy tylko Ci którzy mieli imiona zaczynające się na literę A.. Ostatnie zdanie polega na skonstruowaniu wypowiedzi o określonej tematyce.. Mimo że czas akcji nie jest określony, możemy z łatwością wyobrazić sobie, że to baśń współczesna.. Jak dobrze znasz "Akademie Pana Kleksa" .Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.. "Akademia Pana Kleksa" to jedna z bardziej udanych i popularnych książek dla dzieci.Została napisana ponad 60 lat temu (w 1946 roku) przez Jana Brzechwę.. Wtedy pojawił się szpak Mateusz z listem od pana Kleksa, w którym objaśniał, jak Adaś ma sterować, by wrócić do domu.. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!Akademia Pana Kleksa - quiz wiedzy o niezwykłej książce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt