Streszczenie w pustyni iw puszczy omdurman

Pobierz

Najlepsi w poprzednim miesiącu IDSek 516 pkt.. Martix21 5 lat temu.. Notatki z lektury "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz Elementy Êwiata przedstawionego • czas akcji: grudzieƒ 1884 r. - sierpieƒ 1885 r.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> W pustyni i w puszczy "W pustyni i w puszczy" - streszczenie w pigułce Staś Tarkowski wspomina ośmioletniej Nel o aresztowaniu Fatmy - żony Smaina i siostry przywódcy powstania Mahdiego.. Zacz´ła karmiç wygłodniałe zwierz´, a Stasiowi kazała obiecaç, ˝e je uratuje.. Ojcowie dzieci - inżynier Tarkowski i pan Rawlison przyjaźnili się.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. 1.Akcja powieści rozgrywa się w: Amazonii.W pustyni i w puszczy ( streszczenie ) REKLAMA.. Głównymi bohaterami są Polak - Staś Tarkowski oraz jego przyjaciółka - Angielka Nel Rawlison.. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. Omdurman - Faszoda Środek transportu: konie.. Stroz_Prawa 112 pkt .Główni bohaterowie, ____ Staś Tarkowski i ____ Nel Rawlison, zostają porwani przez ____ i zawiezieni do ____, gdzie swoją siedzibę ma ____ - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. Korzystając z twardego snu całej karawany, chce zabrać puszki z ładunkami i strzelbę / zamierza zastrzelić większość wielbłądów, a później nakłonić porywaczy do powrotu/.W pustyni i w puszczy TEST..

Lektura: W pustyni i w puszczy.

Akcja książki "W pustyni i w puszczy" rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Północno-Wschodniej Afryce.. Henryk Sienkiewicz drobiazgowo ukazał obszary, do których dotarła młódź.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 1) King to nazwa a) psa b) słonia c) podróżnika d) lwa 2) Głównym z porywaczy dzieci był a) Kali b) Linde c) Fumba d) Idrys 3) Staś Tarkowski ma lat a) 15 b) 14 c) 13 d) 16 4) Nel Rawlinson ma lat a) 10 b) 8 c) 7 d) 11 5) Kali pochodzi z ludu a) Wa-hima b) M`Rua c) Faru d) Fumba 6) Nel jest z pochodzenia a .⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. Towarzysze podróży: Gebhr, Chamis, Beduini, Dinah (umiera na dzień przed dotarciem do Faszody), Saba.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Quiz w Poczekalni.. Przyroda to niezwykle ważny element powieści Sienkiewicza.. W egipskim mieście Port Said poznajemy 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letnią Nel Rawlison.Chłopiec opowiada koleżance o przywódcy powstania, Mahdim.. Do karawany dołączają nowi Beduini, którzy przynieśli wiadomość o upadku Chartumu i śmierci broniącego go generała Gordona..

10 marca 2015 W pustyni i w puszczy.

Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy - streszczenie.. opiekuje się Nel, zmęczoną burzą i późniejszą nocną jazdą.. Znajdziemy w nim m.in.: - biogram autora, - streszczenie utworu, - obszerne, wyczerpujące omówienie treści i problematyki,Szlak wędrówki Stasia i Nel - bohaterów "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.w wàwozie uwi´ziony jest słoƒ.. Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet.. Skomentuj.. Autor opisuje przyrodę afrykańską z niezwykłą dokładnością.. Obydwoje dzieci samotnie wychowują ojcowie.1.. Autorem powieści "W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Streszczenie książki "W Pustyni i W Puszczy".. Test z "W pustyni i w puszczy" pomoże ci przygotować się do sprawdzianu ze znajomości lektury!. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czy dokładnie przeczytałeś książkę!Opracowanie książki "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, interesująco przeczytane przez Krystynę Czubówną, zostało przygotowane przez nauczycieli specjalistów zgodnie z obowiązującą podstawą programową..

0%KLASA 6 "W pustyni i w puszczy" - STRESZCZENIE.

Okazało się, że kobieta wraz z trójką dzieci ubiegłej nocy usiłowała dostać się .Jesteś w: Ostatni dzwonek-> W pustyni i w puszczy "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Mówi, że aresztowano jego cioteczną siostrę, Fatmę, oraz jej dzieci.Streszczenie.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Badacze twórczości polskiego Noblisty doszukali się na kartach książki ponad 150 nazw różnych gatunków roślin i mniej więcej tyle samo nazw gatunków zwierząt .. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .Geneza, czas i miejsce akcji.★ omdurman pustyni i w puszczy: .. mody urodzeni w niedziel gniazdo streszczenie Patrol na pustyni Bitwa pustyni i w puszczy streszczenie Ludzie urodzeni w Omdurmanie Dekanat puszczykowski uszatka bitwa pod omdurmanem puszczyk przesdy gos ludzie urodzeni w omdurmanie plan szczegowe gos puszczyka puszczyk Omdurmanie Tadeusz Patrol stasia .W pustyni i w puszczy streszczenie szczegolowe sobota, 18 października 2014..

W pustyni i w puszczy środa, 3 grudnia 2014.

Krajobraz:,,Droga w górę Białego Nilu była ciężka.. Zamierzają zabrać ze sobą dzieci.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe.. Karawana często musiała okrążać obszerne, porośnięte papirusem rozlewiska, czyli tak .Streszczenie "W pustyni i w puszczy".. skrzatczesio_173 192 pkt.. Czternastoletni Staś Tarkowski opowiadał swojej ośmioletniej przyjaciółce Nel Rawlison o aresztowaniu Fatmy, żony dozorcy Smaina, który zdradził egipskie władze i przyłączył się do Mahdiego.. Test Twojej wiedzy!. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. Epoka: Młoda Polska (modernizm) Autor: Sienkiewicz Henryk.. Po powrocie dzieci na .W pustyni i w puszczy - Test wiedzy.. Postanowili rozbic namiot pod drzewem i kopcem termitów, a także zgromadzić zapasy owoców drzewa i rozpalić ognisko.Problematyka.. Udostępnij.. Omdurman - kiedyś nędzna wioska, teraz kłębowisko dwustu tysięcy ludzi - był inny niż Chartum, w którym stały domy murowane, piętrowe, był pałac gubernatora, w którym zginął generał Gordon, kościół, szpital, budynki misyjne, wielkie wojskowe .Streszczenie z serwisu Treść streszczenia: szczegółowe: pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - streszczenieOpracowanie: Muzyka w tle: Ukulele by Bens.W pustyni i w puszczy - - Test.. napisz-prace 279 pkt.. W pierwszym odruchu StaÊ chciał go zabiç, ale Nel na to nie pozwoliła.. Informacje.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Jozef-naucz-sie-sam 256 pkt.. Wyślij zgłoszenie .W pustyni i w puszczy Gdy karawana posuwała się wolno wąwozem,pojawiły się nagle chmury i spadły krótkie deszcze.Kali przepowiedział wielka ulewę.Staś postanowił więc wyjśc z wąwozu i wspiąć sie na góre.. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczyW pustyni i w puszczy.. Był przekonany, że skoro wojska Mahdiego odniosły zwycięstwo, to szansę na ich uwolnienie spadły do zera.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe.. Dla Stasia oznaczało to koniec marzeń.. Pełną niezmiernych trudów i niebezpieczeństw wycieczkę Stasi i Nel można podzielić na kilka faz: wzdłuż Nilu przez Saharę z .W pustyni i w puszczy - Motyw przyrody.. Ta kultowa powieść autorstwa Henryka Sienkiewicza jest lekturą w 5 klasie szkoły podstawowej.. Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim.. Część 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt