Test sprawdzający wiedze z opowieści wigilijnej

Pobierz

a) Więziła Jasia i Małgosię b) Przyjaźniła się z bobrami c) Spowodowała wieczną zimę bez Bożego Narodzenia d) Czekała z niecierpliwością na przybycie Aslana 2) Kogo doprowadziły Bobry do Aslana?. Przetestuj swoja wiedze.Wybierz test z rozdzialu Opowiesc.. Mały Książę B. Antoine de Saint- Exupery C.. Jak wiemy, także taki motyw pojawia się w Opowieści wigilijnej.Test sprawdzający znajomość treści lektury Antoine de Saint- Exupery, Mały Książę W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. Sześcioletni chłopiec D. Pilot 2.test sprawdzający wiedzę z lektury opowieść wigilijna.pdf .. Powtorz wiadomosci z lektury i przekonaj sie czy wiesz juz wszystko o Opowiesci Wigilijnej" Karola Dickensa.. Jak Ci idzie nauka języka angielskiego?. wigilijna - streszczenie i test lub podrozdzialow podrecznika .Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka).. Czy każdy zdałby dziś ten test?. Co pokazał Ebenezerowi Duch Przyszłych Wigilii?. a) Zuzanna, b) Łucja, c) Piotr.. Miał tam okazję m.in. przeczytać próbki literackie pracownic pewnej fabryki.. W hipermarkecie W kopalni W kantorze W.. Test składa się z 15 pytań.. Kogo Łucja spotkała w Narnii podczas swojej pierwszej wizyty?. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Opowieść wigilijna, które mogą Ci się przydać do powtórki..

1) Kto jest autorem Opowieści wigilijnej?

Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. 25 maja uczniowie zasiądą do egzaminu z języka polskiego.. fot. Adobe Stock.Test zawiera 18 pytań.. Odpowiesz na pytania o autora dzieła, jego głównych bohaterów i czas akcji, a my powiemy ci, czy warto jeszcze raz wrócić do lektury i uzupełnić braki.. Po co przyszedł siostrzeniec Scrooga?. a) dwoje, b) troje c) czworo.. Kto jest autorem książki "Opowieść wigilijna"?. Rozwiąż test Powiązane z testem z Opowieści wigilijnejLektura 7-8 - Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Z kim mieszkał główny bohater?Uważał, iż jest godnym następcą swojego wspólnika.. a) fauna Tumnusa, b) Białą Czarownicę, c) Aslana.. Skomentuj.. Przy każdym pytaniu są cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwaNapisz charakterystykę bohatera literackiego, który Twoim zdaniem wykazał się odwagą.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Rozwiąż test!Zestaw: "192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3".. Warto więc przypomnieć sobie jej najważniejsze treści.Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Quiz wiedzy o lekturze szkolnej.. a) Adam Mickiewicz b) Charles Dickens c) Henryk Sienkiewicz d) Aleksander Kamiński 2) W jakim wieku toczy się akcja utworu?. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. A jak było naprawdę?.

Podaj czas trwania akcji "Opowieści wigilijnej".

Przygotowaliśmy dla was quiz złożony z .Test ze znajomości lektury pt. "Opowieści z Narnii" 1.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Podaj swoje imię:Opowieść wigilijna to klasyka literatury i książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać.. 2.Quo vadis" to najbardziej znane dzieło Henryka Sienkiewicza, przetłumaczone na wiele języków i czytane na całym świecie.. Nie - gdyż, tak naprawdę, nie można żyć bez ludzi.. Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba.. Poniżej znajduje się test z Opowieści wigilijnej, Charlesa Dickensa.. Pokazał mu własne dzieciństwo.. 1) Jaką rolę pełniła Biała Czarownica w Narnii?. Możesz uzyskać 20 punktów.. Rozpocznij test.. Wigilijna" - test Sprawdz swoja wiedze z lektury pt. "Opowiesc Wigilijna"!. Ile było rodzeństwa?. Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o "Opowieści Wigilijnej" Karola Dickensa.. Jeśli nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie, pomiń je.. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie o tej lekturze szkolnej.. Test składa się z 12 pytań.. Tagi dla tego testu: opowieść wigilia test książka lektura..

is.testy sprawdzające z opowieści wigilijnej.pdf (22 KB) Pobierz.

Rozwiąż test!Rozpocznij test.. Ostrzegamy - quiz z "Opowieści wigilijnej" nie jest łatwy.. Sprawdź swój poziom, rozwiązując test składający się z 40 pytań.. Utwór "Opowieść wigilijna" powstał w roku: a) 1852 b) 18221.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Aby sprawdzić swoją wiedzę na temat książki, zrób szczegółowy test.. Gdzie pracuje główny bohater książki?. Kto jest głównym bohaterem książki?. Kim był główny bohater?. Niektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. WięcejTest poziomujący z języka angielskiego.. Do wyboru masz 3 odpowiedzi, z czego tylko 1 jest poprawna.. W jakim mieście toczy się akcja książki?. Test składa się z 15 pytań.. Jakub Marley był: wspólnikiem Ebenezera.. Rozwiazuj Quizy i zgarniaj atrakcyjne nagrodyTestEgzamin ósmoklasisty 2021 zbliża się wielkimi krokami.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo 2. a) XX b) XXI c) XIX d) XVIII 3) Gdzie toczy się akcja?Test wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Podczas jakiej zabawy Edmund znalazł .. Jest to jedna z lektur obowiązkowych w klasach 7-8..

Opowieść wigilijnaIle było duchów w "Opowieści wigilijnej".

a) Piotra, Zuzannę i Łucję b) Białą Czarownię c) Króla .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a".. Kto jako pierwszy poznał sekret szafy?. Utwór "Opowieść wigilijna" powstał w roku:Pytania i odpowiedzi do lektury Opowieść wigilijna (.. W jednej z opowieści odnalazł wątek odwiedzin ducha przeszłości.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Jak wiadomo z biografii Dickensa, rok wcześniej (tj. w 1842 r.) odwiedził Stany Zjednoczone.. odpowiedź: Czas akcji realistyczny "Opowieści wigilijnej" to 3 dni - od 24 grudnia do 26 grudnia.Quiz Opowieść wigilijna - Test.. Samotność, którą próbuje się oszukać, w końcu daje się odczuć, a wtedy człowiek gotów jest poddać się wszelkim działaniom, jeśli tylko pozwolą mu one poczuć się choć odrobinę szczęśliwym.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Opowieść .Test Z Opowieści z Narnii - Teleturniej.. testy sprawdzajace z opowiesci wigilijnej ( testy_sprawdzajace_z_opowiesci_wigilijnej.pdf ) .. W okresie jakich świąt toczy się akcja książki?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Sprawdzian z Opowieści Wigilijnej - test sprawdzający wiedzę z lektury ,,Opowieść Wigilijna'' - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!. Rozwiąż test!Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Opowieść wigilijna Karola Dickensa.. Wyeksponuj w niej te cechy, które świadczą o dorastaniu charakteryzowanej postaci.Test 1.. Wybierz jeden z ww.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt