Ćwiczenia integrujące grupę

Pobierz

Próba sprecyzowania problemów klasowych i poszukiwanie sposobów ich rozwiązania.. Poniżej przykład kontraktu klasowego: Kontrakt klasowy uczeń-uczeń Nie mówimy do siebie po nazwisku.. Są niezbędne dla wzajemnego poznania się dzieci i nauczyciela, stworzenia pozytywnej atmosfery i przełamania pierwszych lodów w grupie.. Łączy nas wiele!. Jeśli graczy jest więcej, najlepiej podzielić ich na mniejsze grupy.. Zaproszenie na puste miejsce.. Bacznie ją obserwując, organizuje odpowiednio dobiera do potrzeb klasy zabawy i ćwiczenia służące integracji grupy, jej rozwojowi.. Ich zadaniem jest znaleźć wśród kolegów i koleżanek jak najwięcej osób o wspólnych cechach.. Bawisz się?. Poproś dzieci, aby stanęły w kręgu z podniesionymi rękami i wyprostowanymi palcami.. Ćwiczenie 4 - Obawy Cele: integracja grupowa, wzajemna komunikacja ekspresja werbalna emocji, budowanie zaufania Materiały: przybory do pisania Instrukcja dla uczestników: Poproś uczestników grupy, aby każdy zastanowił się chwile i na kartce napisał czego najbardziej obawia się w grupie.. Materiały.. Ćwiczenie budowania zespołu na skakance.. Prowadzący wydaje kolejno polecenia: zróbcie 3 kroki stańcie na prawej nodze wykonajcie przysiad podskoczcie 2 razy obróćcie się dookołaCELE ĆWICZENIA Główny cel opisanych poniżej gier to integracja grupy, zbudowanie wzajemnego zaufania i atmosfery sprzyjającej pracy zespołowej..

Prowadzący dzieli grupę na dwa zespoły.

Ułatwienie młodzieży wzajemnego poznania się.Nawiązanie satysfakcjonujących kontaktów z rówieśnikami.. Będziesz potrzebował jednej lub więcej lin, w zależności od wielkości twojej.. Zabawy integracyjne są nieodłącznym elementem pierwszych tygodni września.. Poniżej proponuję trzy bardzo przyjemne zabawy integracyjne.. czytaj dalej Poznaj imiona - cecha i imię Dzięki wykorzystaniu pewniej prostej sztuczki możemy łatwiej zapamiętać czyjeś imię.. Każdy zespół otrzymuje kartkę z nazwą maszyny, pojazdu np. traktor, helikopter, kosiarka, ciężarówka.Propozycje ćwiczeń na zajęcia grupowe - integracja grupy.. MATERIAŁY: Arkusze, mazaki PRZEBIEG: 1.. "Płot elektryczny".. Tor przeszkód.. W fajny sposób powie nam kilka słów o nas samych.. Każda para przez 1-2 minuty rozmawia ze sobą odpowiadając na pytania: Co będziesz robić dziś?Ćwiczenia integracyjne dla dzieci Hula Hoop Drop na czubku palca.. Szumy komunikacyjne Odwróć koc, nie dotykaj podłogi!. Dwie osoby trzymają koc, który zasłania przejście.. Lubię spływy kajakowe.. Każda z nich otrzymuje od trenera przygotowaną wcześniej torbę papierową wypełnioną kilkoma różnymi przedmiotami, np. łyżeczka, wykałaczka, długopis, torebka herbaty, itp. Tym razem będziemy próbować je dokończyć, literka po literce.. Podsumowanie spotkania: "Iskierka" - uczestnicy stoją w kręgu trzymając się za dłonie przy splecionych rękach.Komunikacja interpersonalna - ćwiczenia Ćwiczenie 1 "Helikopter" Cel..

Kartki są anonimowe.Przebieg ćwiczenia: Dzielimy klasę na dwie równe grupy.

Uczniowie dzielą się na kilkuosobowe grupy i na arkuszach rysują, co dobrego chcieliby wyczarować dla swojej klasy.. Między ramiona wkładamy balony lub kulki z gazety.. brak.. Dzięki wspólnej zabawie uczestnicy mają okazję poznać się i przygotować do podjęcia nowych edukacyjnych wyzwań.. Następnie karteczki są kolejno losowane a grupa zgaduje kogo dotyczą informacje na nich zapisane (oraz które zdania są prawdą a które nie).. 4 piosenki do zabaw z dziećmi z płyty Anima Nutki cz. III Sebastiana Duszy w formacie MP3 do pobrania Znajdziecie w nim m.in.: Wakacje w górach - 30 stronWprowadzenie do klasy dziecka z zespołem Downa nie jest łatwym zadaniem.. Od wielkości zespołu zależy, ile osób w grupie będzie należało do mafii: 6-7 graczy - 2 osoby z mafii; 8-10 graczy - 3 osoby z mafii; 11-13 graczy - 4 osoby w mafii; 14-16 graczy - 5 osób w mafiiGłówne cele zajęć to: 1.. Pozostali wracają do grupy.Ćwiczenia integrujące grupę Kiedy uczniowie znają już swoje imiona oraz ustalili system zasad obowiązujących w ich grupie, nauczyciel może przejść do konkretnych gier, zabaw i ćwiczeń integracyjnych.. Od pięciu lat jeżdżę konno.. W ten sposób utworzy się pajęczynka przyjaźni.. Tym razem połączona z nauką..

czytaj dalej Skacz i krzyczZabawy służące nawiązywaniu kontaktu i integrujące grupę.

Nie stosujemy przemocy.W Mafię najlepiej grać w grupie od 5 do 16 osób.. Gorące krzesła Zwierzątka, szukajcie się!. Uczniowie trzymają się za ręce tworząc coś w rodzaju węża.. Jeden z uczestników w każdej grupie podchodzi do przodu, niemal pod sam koc.. Celem scenariusza jest wsparcie uczniów w rozwoju spójności grupy poprzez wzmocnienie relacji interpersonalnych.. 4.Niezależnie od tego, czy pracujecie z sześciolatkami, maturzystami, czy seniorami.. Na znak prowadzącego, osoby trzymające koc upuszczają go na ziemię.integracja grupy; lepsze poznanie uczniów; Dzielimy klasę na dwie grupy.. Zróbcie to tak!Ćwiczenia integracyjne mogą: Podnieść zadowolenie pracowników Poprawić współpracę i relacje Przełamać lody między członkami zespołu i zintegrować nowozatrudnionych Promować nieszablonowe myślenie i kreatywność Stworzyć przyjazną atmosferę w miejscu pracy Budować postawę zaufania i koleżeństwa między .stoją w grupie razem.. Ustawiamy dwa krzesła połączone ze sobą sznurkiem (mniej więcej na wysokości bioder).Film instruktażowy - prezentujący wybrane ćwiczenia i zabawy; Ponad 100 stron tematycznych e-booków z propozycjami aktywności o tematyce wakacyjnej dla dzieci przedszkolnych.. czytaj dalej PowiązaniZanim zaczniemy integrować klasę, wykorzystując różnorodne gry i zabawy dobrze jest zawrzeć umowę dotyczącą obowiązujących reguł życia w klasie, czyli tzw. "kontrakt", pod którym wszyscy się podpisują..

Niedawno napisałam ebooka pt.: "Dobry początek.Dzielimy grupę na kilka podgrup.

Druga grupa tworzy wokół nich większe koło, tak aby każdy miał parę i stał do siebie zwrócony buzią.. Z grupy wybiegaj te osoby, których dotyczy to wypowiedziane zdanie, ale zostaje (trzymajcie się za ręce) tylko ten, który pierwszy dotknie prawej ręki.. czytaj dalej Dokończ moje imię Kolejna gra na poznawanie imion.. Wymaga od nauczyciela działań, które nie tylko wesprą grupę w budowaniu przyjaznej, pełnej akceptacji atmosfery, ale i ochronią samego ucznia.. Tą zabawę integracyjną należy przeprowadzić w grupie, która już się dobrze zna, np. na koniec obozu, spotkań itp. "Super-Bohaterowie" - prowadzący prosi grupę, aby wyobraziła sobie jak wybrany problem rozwiązaliby różni super-bohaterowie przy użyciu swoich super-zdolności.. Nauczyciel dostrzega uczniów akceptowanych i nieakceptowanych.Wiążemy ich ręce ze sobą i dajemy zadanie do wykonania, np.: ułożenie puzzli, zawiązanie kokardki, zrobienie kanapki itp. 2.. Nauczyciel przedstawia się i rzuca kłębek wełny do wybranej osoby, ta mówi swoje imię i odrzuca kłębek do innej osoby itd.. W tej .Zabawy integracyjne, które przygotowaliśmy: Zróbcie to tak!. IMIONA Uczestnicy stoją w kręgu.Zabawy integracyjne w grupie.. Jedna grupa tworzy małe koło stojąc do siebie plecami.. - dostarczenie informacji, kto najczęściej jest zapraszany.Każdy uczestnik zabawy integracyjnej pisze na karteczce trzy zdania na swój temat - dwa prawdziwe i jedno nieprawdziwe.. Komunikacja werbalna oraz niewerbalna, współpraca w grupie, przywództwo.. Prowadzący zaczyna opisywać jedną osobę z grupy.Ćwiczenia integrujące zespół klasowy Zaczarowany ołówek CEL: Budowanie poczucia wspólnoty grupowej.. Nauczyciel z uczniami współtworzy strukturę grupy.. Można napisać np. "1.. Bliższe poznanie wychowawcy, jego wymagań i oczekiwań,atakże poznanie przez wychowawcę młodzieży.. Poniżej opisano uniwersalne propozycje zabaw, które można wykorzystać bez względu na wiek uczniów.. Zabawa z chustą Klanza - Imiona.Ciekawa zabawa integracyjna na lepsze poznanie grupy i rozluźnienie.. 3.Gry i zabawy integracyjne Zbiór zabaw ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych Atomowe kalambury Kolejna odsłona znanej i lubianej gry w kalambury.. Grupa musi pilnować, aby podczas zabawy nie upuścić balonika (kulki).. Przebieg.. Zadaniem każdej grupy jest zaprezentowanie opowiadania/skeczu na dowolnie wybrany temat.Dzielimy klasę na kilka grup, które stają w szeregach blisko siebie.. Grupy stają po dwóch stronach owego koca.. Nie upuścić piórka!. Zabawy integracyjne w czasie epidemii będą różniły się nieco od tych, które .Uwagi: Na koniec ćwiczenia powinno się rozmawiać o odczuciach i opiniach uczestników.. Możecie zrobić je na Waszych pierwszych lekcjach zarówno w grupach, które się już znają, jak i tych, które widzą się pierwszy raz.. Odwróceni - Jeden z uczestników zabawy musi odwrócić się plecami do reszty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt