Czym karmić kaczki mulardy

Pobierz

Kaczuszki mulardy nie niosą jaj i tym samym nie kwoczą, samice powstałe z odwrotnej krzyżówki mogą znieść kilka jaj, ale wątpliwe, że będą je wytrwale wysiadywać.. 3miesięczne miały po 5kg na żywo ale muszą dobrze zjeść.. Oprócz wszystkich powyższych, dorosła kaczka rasy Moulard powinna być karmiona maskami świeżej zieleni (pokrzywy, rzęsy, wierzchołków warzyw, liści drzew), odpadów spożywczych, siana, plew, przejrzały squash i ogórków.Na rozrodczość kaczek pekin korzystnie wpływa wydłużenie dnia świetlnego z 13 do 16 godzin w okresie od 26. do 48. tygodnia nieśności.. 1 m 2 w kurniku powinny znajdować się nie więcej niż 3 osobniki, przy tej samej przestrzeni w pomieszczeniu - 1 osobnik.Niedożywiony mulard rośnie powoli.. W wyniku krzyżowania znanych kaczek hodowcy drobiu otrzymali nową rasę mięsną, która spełnia wszystkie nowoczesne potrzeby zgłaszane dla tego rodzaju drobiu.Przy wystarczającej ilości trawy karmienie można wykonywać rano i wieczorem, ale jeśli wolny wybieg nie jest możliwy, należy karmić kaczki 3 razy dziennie.. Drugiego dnia możesz go zmiksować z miękką owsianką.Jeśli mulardy mają uzyskać nie tylko mięso, ale także puch, to w przypadku braku naturalnego zbiornika w zagrodzie należy umieścić miskę z wodą, w której mogą pływać kaczki.. Zielonką też sporo, i gotowane ziemniaki.Kaczki rasy Mulard, jak wskazują oficjalne źródła, są hybrydami międzygatunkowymi stworzonymi na bazie kaczki piżmowej i kilku innych ras (Orpington, Beijing White, Rouen)..

Na mięso polecam mulardy.

Aby kaczka szybko rosła, musi otrzymywać witaminy i wapń z pożywienia.Dorosłe kaczki karmione są w ten sam sposób, co przedstawiciele innych ras: kukurydzy, pszenicy i mieszanych pasz.. Stosuje się dwa systemy żywienia kaczek reprodukcyjnych, żywienie do woli lub żywienie 220-300 g na sztukę.W celu jak najwcześniejszego połączenia wszystkich pozytywnych aspektów i uzyskania silnego potomstwa z par międzygatunkowych, wykorzystuje się samce kaczki piżmowej i kaczki krzyżówki.. Suplementy mineralne, takie jak muszla, kreda, skorupka i wapienia, muszą być stale dostępne dla ptaków.. Dotyczy to zwłaszcza mikotoksyn, które powodują spowolnienie wzrostu i masowe upadki.Czym karmić kaczki mulardy?. Mulardy wolniej przybierają na wadze, ale mięso ma znacznie bardziej naturalny smak.. W wyniku naturalnego krycia, które służy do hodowli kaczek mulardów w domu, kaczuszki z takich par pojawiają się w inkubatorze po 30-31 dniach.Karmiąc kaczki, Mululow bierze pod uwagę tendencję do gryzienia, dlatego też do diety musi być wprowadzona siarka i pasza bogata w wapń.. Nie należy próbować zastępować mieszanki paszowej samą trawą, ponieważ karmienie zielenią nie doprowadzi ptaka do uzyskania pożądanej masy.Aby połączyć wszystkie pozytywne aspekty i jak najwcześniej uzyskać silne potomstwo z par międzygatunkowych, stosuje się samce kaczki piżmowej i zwykłe samice kaczki krzyżówki..

Zaczynają się kaczki złożyć jajkoi za 180-210 dni.

Sporo tego szło ale przyrosty świetne.. 3miesięczne miały po 5kg na żywo ale muszą dobrze zjeść.. Kaczki piżmowe nie rozwijają się tak szybko, jak odmiany mięsne czy osobniki pekińskie.. W wyniku naturalnego krycia, które służy do hodowli kaczek mulardów w domu, kaczuszki z takich par pojawiają się w inkubatorze po 30-31 dniach.Czym karmić kaczki mulardy?. Ale jednocześnie kaczki mają mięso o niskiej zawartości tłuszczu i świetnie smakujące.Na fermach rodzicielskich stosowane są raczej mieszanki pełnoporcjowe, zbilansowane pod względem wszystkich składników i dostosowane do określonych wymagań pokarmowych ptaków.. Wzbogaca pokarm białkami i niezbędnymi składnikami odżywczymi, które przyczyniają się do normalnego rozwoju i przyrostu masy ciała.. Karmiłem śrutą pszenną i jęczmienną, 20% grochu 10% poekstrakcyjnej śruty rzepakowej.W czasie jednego sezonu kaczka może znieść około 140 - 180 zapłodnionych jaj.. Z biegiem czasu kaczki będą przyzwyczajać się do codziennej rutyny i same będą pić i jeść.. Pora do snu powinna ponownie paść paszę.. Karmiłem śrutą pszenną i jęczmienną, 20% grochu 10% poekstrakcyjnej śruty rzepakowej.Można też karmić naturalnie - zapewnić kaczkom dostęp do świeżej zielonki i przede wszystkim do zbiornika wodnego porośniętego roślinnością, najlepiej zarybionego, pełnego bezkręgowców, w którym kaczki mogą znajdować nawet do 70% pokarmu.Karmienie i hodowla..

Bezpłodne mieszańce kaczki piżmowej i pekińskiej tzw kaczogęsi.

Kaczki mulardy są mniejsze od kaczorków.Konieczne jest jednoczesne karmienie kaczątek kruchym świeżo przygotowanym zacieru zbóż, zieleni i warzyw z dodatkiem mleka.. 3miesięczne miały po 5kg na żywo ale muszą dobrze zjeść.. Następnie ptak jest ponownie wypuszczany na świeże powietrze aż do wieczora, po którym zostaje wprowadzony do domu.. Najczęściej hodowca karmi ptaka na własny użytek mieszankami zbożowymi, dodając do nich gotowane warzywa, soczystą paszę, piasek.. Karmiłem śrutą pszenną i jęczmienną, 20% grochu 10% poekstrakcyjnej śruty rzepakowej.. Ważne jest, aby pisklęta zapewniały stały dostęp do pijącego czystą wodą.Zwiedzanie powinno trwać około sześciu godzin, po czym kaczki są wysyłane do karmienia.. Na mięso polecam mulardy.. Nie należy zapominać o tak ważnych składnikach menu jak ryby i mączka mięsno-kostna, drożdże i dodatki mineralne.Ich kaczki powinny otrzymać od pierwszego miesiąca życia.Latem rasa z kaczki gąska zjada 4 razy dziennie, a zimą - 2 razy dziennie, ale dodatkowe witaminy i minerały są z pewnością wprowadzane do diety..

Aby uzyskać mulardy, rodziny tworzy się z 1 kaczora piżmowego i 4-6 kaczek po pekińsku.

Niezbilansowana dieta.. Najlepszy wiek do krycia to 7-10 miesięcy.. Od mularda niezdolny do urodzenia, następnie piżmo i kaczki po pekińsku są używane do uzyskania kaczych piskląt.. Czy kaczka Mulard znosi jajka?. Karmienie kaczek Mulard Od pierwszych dni pisklęta karmione są słabym wywarem nadmanganianu potasu z pipety.. Pierwszy posiłek to gotowane jajko..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt